50. Wojewódzki Konkurs z Astronomii i Astronautyki - I Liceum Ogólnokształcące im. Aleksandra Omieczyńskiego w Gryfinie

50. Wojewódzki Konkurs z Astronomii i Astronautyki

KACPER ROMUK I ZOFIA SZYMAŃSKA

uczestnikami 50. Wojewódzkiego MÅ‚odzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego

Kacper Romuk z kl. IIB i Zofia SzymaÅ„ska z kl. ID zgÅ‚osili swoje prace do 50. Wojewódzkiego Konkursu na Referat z zakresu Astronomii i Astronautyki dla uczniów szkóÅ‚ Å›rednich z województwa zachodniopomorskiego. Kacper poÅ›wiÄ™ciÅ‚ siÄ™ rozważaniom na temat Mechaniki Orbitalnej”, natomiast Zosia skupiÅ‚a siÄ™ na prawach Keplera, a dokÅ‚adniej na ich zastosowaniu i wykorzystaniu w obliczeniach. Referaty napisane zostaÅ‚y pod korektÄ… i opiekÄ… merytorycznÄ… pani Elizy Bodys, nauczyciela fizyki. Wojewódzka Komisja Konkursowa wytypowaÅ‚a autorów 6-ciu najlepszych prac, wÅ›ród których znaleźli siÄ™ nasi licealiÅ›ci.

Lp.

ImiÄ™ i nazwisko

Temat referatu

Opiekun

Kacper Romuk

Mechanika orbitalna

mgr inż. Eliza Bodys

I LO w Gryfinie

Julia Kotowicz

Planeta Mars

Danuta Kostrzewska

II LO w Nowogardzie

Zofia Szymańska

Prawa Keplera – zastosowanie i wykorzystanie
w obliczeniach

mgr inż. Eliza Bodys

I LO w Gryfinie

Krzysztof Sz. Zieliński

Fotometryczne obserwacje tranzytów planet pozasÅ‚onecznych, analiza z użyciem AstroImageJ

Marek Muciek

I LO w Kołobrzegu

Aleksandra Kusz

Efektowne obserwacje astronomiczne

Agata Krawczyk-Wilk

Niepubliczne LO w Stargardzie

Julia Czerniak

Gwiazdy we Wszechświecie

Renata Woźniak

SP nr 2 w Stargardzie

W nagrodÄ™ bÄ™dÄ… referować napisane prace podczas 50. Wojewódzkiego MÅ‚odzieżowego Seminarium Astronomiczno-Astronautycznego. Kacper i Zosia wygÅ‚oszÄ… prezentacje przed KomisjÄ… 11.03.2024r w Planetarium Morskiego Centrum Nauki, a nastÄ™pnie udzielÄ… wyjaÅ›nieÅ„ podczas dyskusji. Po części konkursowej, wszyscy uczestnicy obejrzÄ… seans filmu „Eksplore” emitowany w Planetarium MCN.

Gratulacje!!!

Data dodania: 2024-03-07 17:43:42