Centralny etap Olimpiady o Mózgu

W centralnym etapie Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu wzięło udział dwóch uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Gryfinie: Aleksander Cierlecki – klasa III D, Dominik Maciejski – klasa III D.

W drodze do tego etapu pokonali ponad 700 uczniów z całej Polski. Od uczestników wymaga się nie tylko wiedzy o mózgu i jego funkcjonowania w ujęciu biologicznym, ale także znajomości zagadnień z zakresu fizyki, psychologii oraz filozofii. Organizatorami olimpiady jest Pomorskie Towarzystwo Neurokognitywistyczne oraz V Liceum Ogólnokształcące im. A. Asnyka w Szczecinie. Patronatem i wsparciem merytorycznym obejmuje ją Pomorskim Uniwersytet Medyczny w Szczecinie.

Nasi uczniowie uzyskali bardzo wysokie wyniki i niewiele zabrakło do zdobycia wymarzonego indeksu. Za rok podejmiemy kolejną próbę i już teraz mocno trzymamy kciuki. Uczniom gratulujemy osiągniętego wyniku.

Opiekunką jest Małgorzata Król, nauczycielka biologii w I Liceum Ogólnokształcącym w Gryfinie.

Data dodania: 2023-04-20 14:04:15
Data edycji: 2023-04-24 00:43:04