Dzień Otwarty Instytutu Biologii US

Dzień Otwarty Instytutu Biologii Uniwersytetu Szczecińskiego

Dni Otwarte to nieoceniona część procesu podejmowania decyzji o wyborze przyszłego kierunku kształcenia, dlatego ważne jest, by stworzyć uczniom możliwość uczestniczenia w tego typu wydarzeniach. Odwiedzenie uczelni w Dniu Otwartym pozwala uzyskać prawdziwy wskaźnik tego, czy jest to właściwe miejsce dla nich. Mogą rozszyfrować jego atmosferę, czego nie uda zrobić się poprzez broszurę, stronę internetową lub telefon. Mają okazję przyjrzeć się uczelni w akcji, czyli studentom, i zobaczyć, jak szczęśliwi i zrelaksowani wyglądają, gdy spędzają tam dzień ;-). Spotkanie i rozmowa z wykładowcami i pracownikami, tworzącymi tkankę uczelni, przekona licealistów czy są to właściwi ludzie, którym chcą powierzyć swoją dalszą edukację.

Mając powyższe na uwadze, 8 grudnia uczniowie klasy 3D uczestniczyli w Dniu Otwartym Instytutu Biologii US. Korzystając z bogatego programu wydarzenia młodzież:

1. Odwiedziła wystawę szkła laboratoryjnego „Od retorty po bagietkę”.
  2. Obejrzała pokaz hodowli in vitro komórek nowotworowych.
  3. Wzięła udział w warsztatach „Histologia w naukach biologicznych”.
  4. Uczestniczyła w pokazie laboratoryjnym „Co piszczy w mikrobiomie?”.
  5. Sprawdziła sama, jak identyfikuje się oraz jak wyglądają wybrane drobnoustroje mikrobiomu człowieka.
  6. Zwiedziła laboratoria.
  7. Spotkała się z przedstawicielami Studenckiego Koła Naukowego Biologów Komórki „Matrix”. Miłą niespodzianką było ujrzenie wśród nich absolwenta naszego liceum Łukasza.
  8. Rozwiązała „Wielki quiz wiedzy biologicznej”.

Wyłonieni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe nagrody i oczywiście 6 z biologii. Oto oni:

I m-ce Wiktor Sacawa

II m-ce Marysia Kuźma

III m-ce Marta Zawadzka

Gratulacje!!!

1. Zatrzymała się na chwilkę przy stoliku Akademickiego Biura Karier US, by poznać siebie.

Podsumowując, aktywny udział w Dniu Otwartym Instytutu Biologii US wzbogacił uczniów o kolejne doświadczenia, nowe umiejętności, dużą dawkę fachowej wiedzy i nowe cele.

Wychowawca klasy: Eliza Bodys

Nauczyciel biologii: Małgorzata Król