Ikona powiększania tekstu
Resetowanie ustawień

Konkurs CanSat – Szkolna Misja Kosmiczna

Konkurs CanSat – Nasza Szkolna Misja Kosmiczna

W ramach konkursu CanSat nasi uczniowie muszą skonstruować minisatelitę, który będzie badał atmosferę. Jego zadaniem będzie pomiar takich parametrów jak temperatura i ciśnienie; po zebraniu danych zostaną one zapisane i wysłane do stacji naziemnej. Ale to nie wszystko!

CanSat pozwala naszym uczniom zaprojektować dodatkowe misje, takie jak np. wybór bezpiecznego miejsca do lądowania przy pomocy kamery i sztucznej inteligencji.

Dzięki wspólnej pracy uczniowie nie tylko zdobywają wiedzę z zakresu technologii, ale również uczą się współpracy, podziału obowiązków oraz rozwiązywania problemów. Nasz projekt rozwija pasję do nauki i pokazuje, jak wiele można osiągnąć dzięki wyobraźni i ciężkiej pracy.

Zespół o nazwie SpaceY biorący udział w konkursie składa się z następujących osób:

• Pani Eliza Bodys - nasz opiekun oraz mentor, wspiera nas w w projektu oraz stanowi pomoc merytoryczną;
  • Kacper Romuk - odpowiedzialny za projekt misji dodatkowej oraz przygotowanie oprogramowania i elementów elektronicznych, został wybrany na lidera zespołu;
  • Patryk Mitręga - odpowiedzialny za promowanie projektu CanSat, prowadzenie social mediów oraz outsourcing;
  • Patryk Szpunar - odpowiedzialny za pisanie raportów;
  • Zofia Szymańska - odpowiedzialna za system spadochronów;
  • Julka Żukowska - odpowiedzialna za przygotowanie modeli 3D oraz wykonanie prototypów elementów konstrukcyjnych CanSata;
  • Tomasz Kowalczyk - odpowiedzialny za testowanie oraz kontrolę podzespołów.

Jesteśmy dumni, że możemy uczestniczyć w konkursie CanSat i czekamy z niecierpliwością na efekty pracy naszego zespołu!

Link do zrzutki: www.zrzutka.pl/z/spacey

Link do strony projektu: www.spacey-lo1.pl