Olimpiada Biologiczna

NASI UCZNIOWIE W II ETAPIE 52. OLIMPIADY BIOLOGICZNEJ

Uczniowie: Aleksander Cierlecki i Dominik Maciejski z klasy 3D, wzięli udział  w tegorocznej edycji Olimpiady Biologicznej. Do wzięcia udziału, wymagane jest przygotowanie pracy badawczej na wybrany temat, wyłączając badania nad kręgowcami. Nasi uczniowie skupili się na botanice, Alesander Cierlecki przygotował pracę pt. ,, Określanie rodzaju fotoblastyzmu siedmiu wybranych roślin uprawnych”, natomiast Dominik Maciejski pracę pt. ,, Wpływ różnych stężeń preparatu ‘’Florovit Pro Natura’’ na wzrost i rozwój fasoli zwykłej karłowej – złota SAXA”. Opiekę merytoryczną nad pracą, a także nad przygotowywaniami sprawowała Małgorzata Król – nauczyciel biologii. Reprezentanci naszej szkoły zakończyli zmagania na II etapie Olimpiady. Do awansu do ostatniego – III etapu zabrakło bardzo niewiele. Warto wspomnieć, że tytuł laureata lub finalisty uprawnia do niepisania egzaminu maturalnego z biologii i automatycznego przyznania 100% punktów z tego egzaminu. Życzymy dalszych sukcesów i przyszłorocznego awansu do etapu centralnego.

Data dodania: 2023-03-30 13:58:09
Data edycji: 2023-03-30 22:14:00