Port lotniczy w Goleniowie

Dnia 25 maja klasy mundurowe 2c oraz 3c wraz opiekunami p. Dorotą Boratyńską, p. Jackiem Turkielem oraz p. Radosławem Piwowarskim wybrali się na zwiedzanie portu lotniczego w Goleniowie.
Całą grupę oprowadzała pani ze służb granicznych, opowiadała o funkcjonowaniu portu oraz chętnie odpowiadała na pytania uczniów. Uczniowie mogli w czasie zwiedzania obejrzeć m.in.:
• start samolotu pasażerskiego
• start 2 odrzutowców myśliwskich
• start helikoptera ratowniczego
• pokaz możliwości wozu straży pożarnej (wyspecjalizowanego do gaszenia samolotów)
• pokaz umiejętności psów tropiących (przeszukiwały podstawione bagaże pod kątem narkotyków)
• halę serwisową helikopterów.
Uczniowie także (jak prawdziwi pasażerowie szykujący się na odlot) musieli przejść przez odprawę lotniczą (kontrola dokumentów, przejście przez wykrywacz metali, skan bagażu).
Data dodania: 2023-05-25 23:24:18
Data edycji: 2023-06-05 23:24:42