Spotkanie z pisarzem

W piątek (17.05) w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Hermanem, pisarzem i architektem, autorem m. in takich powieści jak Sedinum, Latarnia umarłych, Biblia diabła, Sieci widma, Zbawiciel, Szachownica.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zadać gościowi interesujące pytania na temat jego twórczości zawodowej. Książki Hermana cenione są za skrupulatność i wierne przedstawienie faktów historycznych w najdrobniejszych szczegółach, co z pewnością może zachęcić do sięgnięcia po jego powieści ponieważ w ciekawy sposób możemy poznać historie naszego regionu.

Głównym celem spotkania było zachęcenie młodzieży do wzbogacania swojej wiedzy na temat naszego regionu i zachęcenia do czytania.

Pisarz podziękował młodzieży za miłą atmosferę, oraz obiecał, że po wydaniu książki nad którą pracuje odwiedzić nas ponownie. Rozdał także autografy oraz dedykacje, które widnieją na jego książkach w naszym zbiorze bibliotecznym :)

Data dodania: 2024-05-22 13:58:55
Data edycji: 2024-05-22 15:08:13