Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Stadion Camp Nou

Stadion Camp Nou

„Podpisuj dni imieniem swym
Królujesz im.”

 

Wisienką na torcie wycieczkowym był, przez wszystkich oczekiwany, Camp Nou – legendarny i największy obiekt piłkarski w Europie. Jego trybuny mogą oficjalnie pomieścić aż 99 354 widzów! To dom FC Barcelony, w której skład wchodzi Robert Lewandowski!

 

 

Choć aktualnie jest w przebudowie, dla nas nie miało to kompletnie znaczenia. Wiedzieliśmy, że nie zostaniemy wpuszczeni na trybuny ani do pomieszczeń stadionowych. Po prostu, chcieliśmy tam być! I byliśmy 19.02.2024. Punkt widokowy Construction, jako rekompensatę, oferował możliwość spojrzenia na plac budowy. Remont ma potrwać do 2026r, stąd FC Barcelona przeniosła mecze na sezon 2023/2024 na Stadion Olimpijski na wzgórzu Montjuic.

 

Camp Nou, to prawdziwe sanktuarium dla miłośników piłki nożnej. Główną atrakcja zwiedzania stadionu do czasu zakończenia renowacji jest muzeum klubowe „Barça Immersive Tour", które odwiedziliśmy.

 

 

Dla młodzieży było prawdziwą perełką. W tunelu immersyjnym „We are history”, za sprawą zachwycających zdjęć i cennych przedmiotów, imponujące dziedzictwo Barçy ożyło na naszych oczach.

 

 

W muzeum wygospodarowano również przestrzeń poświęconą jednej z legend drużyny: Johanowi Cruyffowi, o którym Anglik Gary Lineker napisał: „Futbol stracił człowieka, który zrobił więcej niż kto inny w historii, aby uczynić naszą piękną grę jeszcze piękniejszą". Interaktywne stacje w strefie „Tots units fem força”, pozwoliły zainteresowanym na poznanie pierwszej męskiej, jak i żeńską drużynę FC Barcelony.

 

Za sprawą instalacji „More than Achievements”, doświadczyliśmy emocji poznając kultowe momenty w historii klubu, legendarnych piłkarzy, trofea, które drużyna zdobyła na przestrzeni lat i jej koszulki.

 

 

Oglądaliśmy gole przy dźwiękach podniosłej muzyki. Bardzo zachwycił nas pokaz audiowizualny „Camp Nou Live”, który pozwolił znaleźć się w samym sercu stadionu i podziwiać panoramiczne widoki z wyjątkowego miejsca (pokaz 360°).

 

 

O przyszłości klubu znaleźliśmy informacje w strefie „Espai Barça”. Przedstawiono w niej nowy dom wszystkich kibiców FC Barcelony, wykorzystując modele, grafiki i interesujące elementy audiowizualne.

 

 

Wizyta w muzeum okazała się dla licealistów wyjątkową podróżą, podczas której poznali elementy stanowiące esencję FC Barcelony. Zanurzyli się w jej legendarnej historii.

 

 

Doświadczyli emocji w obszarze multimedialnym za sprawą interaktywnych ekranów ściennych i dużych wyświetlaczy audiowizualnych oraz poznali aspiracje, które definiują ten kultowy klub piłkarski.

 

 

Po niezapomnianej podróży po olśniewającym świecie FC Barcelony znaleźliśmy czas na wizytę w „Megastore” - trzykondygnacyjnym oficjalnym sklepie klubowym, gdzie zakupiliśmy pamiątki i gadżetem związanym z drużyną.

 

Spróbowaliśmy również firmowych lodów i  lokalnego jedzenia.

 

 

Zrozumieliśmy, że Camp Nou to nie tylko miejsce meczów; to historia, kultura i doświadczenie, które każdy fan piłki nożnej powinien poznać. Teraz czujemy się związani z majętnym dziedzictwem Barçy. Wyszliśmy z tego miejsca bogatsi o wspaniałe wspomnienia uchwycone na fotografiach.

 

FC Barcelona to „més que un club”!

 

 

Organizator wycieczki: Eliza Bodys

Data dodania: 2024-03-12 22:00:17
Data edycji: 2024-03-12 22:51:23
Ilość wyświetleń: 107
BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej