Czcionka:

A+A-

Kontrast:

STEAMteam - międzynarodowe spotkanie

STEAMteam - międzynarodowe spotkanie

STEAMteam reprezentował Polskę na międzynarodowym spotkaniu innowatorów Solve for Tomorrow Junior European Fair 2022

Dnia 7 lipca STEAMteam reprezentował Polskę podczas pierwszej edycji Solve for Tomorrow European Fair. W konferencji on-line wzięli udział finaliści lokalnych programów Solve for Tomorrow, w wieku od 12 do 18 lat, z kilku państw europejskich. Młodzi innowatorzy i przyszli przedsiębiorcy zaprezentowali swoje kreatywne rozwiązania, wymienili doświadczenia oraz nawiązali znajomości z rówieśnikami, którzy tak jak oni chcą tworzyć lepszy świat przy pomocy technologii. 

 

Zespoły przedstawiły swoje pomysły na to, jak technologia pomaga rozwiązywać problemy związane ze zrównoważonym rozwojem środowiska, bezpieczeństwem w Internecie, edukacją oraz różnorodnością kulturową. W 5-ciominutowej prezentacji przygotowanej w języku angielskim uwzględniły takie elementy jak:

 1. drużyna,
 2. problem,
 3. rozwiązanie i plan jego wdrożenia,
 4. rynek docelowy,
 5. element(y) technologiczny rozwiązania,
 6. potencjalny wpływ rozwiązania na społeczeństwo .

 

Po każdej prezentacji rówieśnicy mieli 4 minuty na zadawanie pytań lub przekazywanie opinii tzw. Feedback. W przypadku informacji zwrotnej podkreślano zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty. Zwrócono uwagę na:

- Kreatywność:

 •   Czy podejście do problemu jest nowe? 
 •   Czy rozwiązanie różni się od istniejących?

- Krytyczne myślenie:

 •   Czy można wdrożyć rozwiązanie przy użyciu obecnej technologii i zasobów?
 •   Czy można wdrożyć rozwiązania z uwzględnieniem przepisów? 
 •   Czy ostateczny plan jest szczegółowy?
 •   Czy rozwiązanie jest wykonalne i trwałe?

- Komunikację i współpracę:

 •   Czy pomysł został przedstawiony w jasny, wyczerpujący sposób?
 •   Czy zespół jest zrównoważony i wykazuje umiejętności współpracy?

- Uderzenie: 

 •   Czy pomysł ma realny potencjał pozytywnego wpływu na społeczeństwo i/lub środowisko?
 •   Czy pomysł ma potencjał dotarcia do zamierzonej grupy docelowej?

W ramach Solve for Tomorrow Junior European Fair młodzi innowatorzy z Europy spotkali się z wybitnymi ekspertami, politykami, przedsiębiorcami czy edukatorami. Jednym z nich był Ivan Štefanec, słowacki deputowany do Parlamentu Europejskiego, który podkreślił jak wielkie znaczenie w życiu mają umiejętności cyfrowe i krytyczne myślenie. Polskę reprezentowała Justyna Orłowska, Pełnomocnik Prezesa Rady Ministrów ds. GovTech oraz Pełnomocnik Ministra Edukacji i Nauki ds. Transformacji Cyfrowej. Pani Orłowska wygłosiła inspirujące przemówienie stwierdzając, że „możliwości, które XXI wiek stawia przed młodymi ludźmi, technologia, która umożliwia rozwój bez granic – to już nie przyszłość, a teraźniejszość młodych pokoleń”.

 

Wystąpienie Marysi Kuźmy, Aleksandra Cierleckiego i Dominika Maciejskiego otrzymało wysokie noty procentowe w informacji zwrotnej od ich europejskich rówieśników. Jesteśmy bardzo dumni, że to nasi uczniowie reprezentowali Polskę na międzynarodowym spotkaniu innowatorów Solve for Tomorrow Junior European Fair 2022. Dziękujemy opiekunowi zespołu pani Elizie Bodys za tak owocną pracę oraz pani Marcie Orczykowskiej i pani Jolancie Kaczmarczyk, które czuwały nad poprawnością językową prezentacji.

 
Data dodania: 2022-09-15 20:44:42
Data edycji: 2022-10-10 09:58:39
Ilość wyświetleń: 98
BIP
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook